Kategorie: Wszystkie | Czarter jachtów
RSS
poniedziałek, 30 czerwca 2014

czarter jachtuWiele osób zastanawiających się nad czarterem jachtu jest przekonanych o tym, że przywiązywanie dużej wagi do tego, jaka firma oferuje nam tego rodzaju usługi nie jest konieczne. Kluczowe znaczenie mają przecież umiejętności osoby decydującej się na czarter, jeśli bowiem nie budzą wątpliwości, żeglarz sprawdzi się na każdej jednostce.

Niestety, choć jest to dość powszechne przekonanie, można zakwestionować jego zasadność. Ignorowanie zalet czarterowania jachtów od profesjonalistów oznacza świadome skazywanie się na problemy, firmy z dużą renomą mają bowiem przynajmniej kilka unikatowych zalet.
Na pierwszy plan wysuwa się to, że są nam w stanie polecić szereg naprawdę interesujących rozwiązań, będziemy więc mogli zdecydować się na czarter jachtów w pełni odpowiadających naszym potrzebom. Nie bez znaczenia jest i to, że firmy takie mają zazwyczaj dobre rozeznanie w branży, mogą więc oferować nam jachty w przystępnych cenach. Dużym plusem jest też troska o nasze bezpieczeństwo sprawiająca, że rejs nie obfituje w nieprzyjemne zdarzenia, które wpływają negatywnie na sposób jego postrzegania.

piątek, 13 czerwca 2014

Szkolenia uprawiające do pływania określonym rodzajem łodzi to temat, który interesuje niejedną osobę. Zainteresowani są nim przede wszystkim ci, którzy kochają wodę i spędzanie czasu nad wodą, chcą go spędzać na dobrej łodzi z silnikiem lub na jachcie. Nawiązując do wpisu wcześniejszego szkolenia motorowodne i podobne, wbrew pozorom nie odbywają się tylko nad wodą. Szkolić można się w wielu miejscach Polski. Niektóre firmy szkoleniowe reklamują się, oferując możliwość szkolenia w dowolnym miejscu Polski, pod warunkiem, że zbierze się wskazana grupa osób chcących odbyć szkolenie. Jakie szkolenia wybrać?

Szkolenia uprawniające do pływania łodzią, skuterem wodnym, czy też innymi jednostkami pływającymi to szeroki temat. Szkolenia motorowodne, uprawniające do uzyskania patentu sternika motorowodnego nie zawsze wystarczają. Sternik motorowodny to patent, uprawniający do pływania jednostkami z silnikiem. W przypadku jachtów, trzeba ukończyć szkolenie żeglarza jachtowego, w przypadku innych obiektów pływających zdać dodatkowe egzaminy. Chcąc szkolcie się w tym zakresie, zawsze warto uzyskać wiedzę na temat tego, jakie szkolenie jest nam rzeczywiście potrzebne, a dopiero później szukać miejsca szkoleniowego. Posiadając wiedzę na temat tego gdzie i jakie szkolenia należy odbyć, będziemy o krok bliżej do zdobycia odpowiednich patentów. 

Wakacje to czas, w którym wielu z nas wypoczywa nad wodą. Jeśli planujemy wypoczynek połączony z wynajęciem łodzi i pływaniem po jeziorach, nie możemy zapominać, że do pływania większymi łodziami potrzebne są określone uprawnienia. Niewielu wie, że nawet pływanie skuterem wodnym, wymaga posiadania takich uprawnień Rodzaje uprawnień niezbędnych do pływania łodzią, zależą oczywiście od jej typu.